HomePolitikë

Rama takim me ambasadoren e SHBA, zbulon vendimin e Qeverisë

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një takim mirëseardhjeje takimin me diplomaten amerikane Yuri Kim të sapombërritur në Tiranë në krye të ambasadës së SHBA-ve. Në një postim në “Twitter”, Rama publikon foto nga takimi, ku ambasadorja Yuri Kim shfaqet në zyrën e tij dhe thekson se në fokus kanë qenë prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.

Më tej Rama njofton edhe se në mbledhjen e qeverisë ka kaluar paketa ‘antiKÇK’ dhe ligji special për masat pasurore ndaj krimit të organizuar.

“Takimi i mirëseardhjes së ambasadores amerikane Yuri Kim me fokus në prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate?????Koinçidencë e bukur mbledhja e mëpastajme e qeverisë, ku kaluam paketën AntiKÇK&Ligjin Special për masat pasurore ndaj krimit të organizuar?”, shkruan Rama.


TË NGJASHME