HomePolitikë

Rama takim me Emirin e Katarit, çfarë diskutuan krerët

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Katar në kuadër të një vizite zyrtare me ftesë të Emirit të Katarit Lartësisë së Tij Sheikut Tamim bin Hamad Al Thani.

Gjatë takimit krerët vlerësuan marrëdhëniet e mira mes dy vendeve si dhe shprehën angazhimin e tyre për të thelluar bashkëpunimin në fusha me interes të ndërsjellë, kryesisht në turizëm dhe infrastrukturë.

Gjithashtu, zhvillimi i turizmit dhe i tregtisë së ndërsjellë, u theksua si prioritet.


TË NGJASHME