HomePolitikë

Rama takon deputeten gjermane, çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Kryetaren e Partisë Socialdemokrate gjermane Andrea Nahles në Berlin. Temë e diskutimeve ishin reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare dhe pritshmëritë për një përgjigje pozitive nga vendet anëtare të BE për hapjen e negociatave.

Kryeministri e njohu Nahles me reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare dhe pritshmërinë për një përgjigje pozitive nga vendet anëtare të BE për hapjen e negociatave.

Liderja e partisë socialdemokrate, njëkohësisht dhe kryetare e grupit parlamentar, përgëzoi Kryeministrin për reformat e ndërmarra dhe u shpreh besimplotë për një vendim pozitiv në qershor”
, thuhet në njoftimin e kryeministrisë.


TË NGJASHME