HomePolitikë

Rama tur takimesh në SHBA, ja kë po takon

Kryeministri Edi Rama që prej ditës së djeshme ka nisur një vizitë zyrtare në Shtetet e bashkuara të Amerikës, ku parashikohet që të zhvillojë një sërë takimesh me zyrtarë të lartë.

Mësohet se kreu i qeverisë shqiptare do të takohet së pari me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

Fill pas këtij takimi, Rama do të takohet dhe me Këshilltarin e presidentit Donald Trump për Sigurinë, Robert O’Brien si dhe me Presidentin e Bankës Botërore, David Malpass.


TË NGJASHME