HomePolitikë

Raporti i Venecias për Metën, zëdhënësi i Presidentit publikon videon

Pak orë pasi u publikua raporti i Komisionit të Venecias për Presidentin Ilir Meta, zëdhënësi i kreut të shtetit ka publikuar një prononcim të deputetes Mimi Kodheli e cila ka folur në News24 më datën 10 shtator dhe eshte shprehur se ‘Komisioni mendon se ka një shkelje të Kushtetutës”.

Kete deklarate zedhenesi i Presidentit Meta e quan nxjerrje sekreti.

“Kur Mimi nxjerr sekretin para kohe…ha ha ?”, shkruan Tedi Blushi.

Kjo deklarate e deputetes Kodheli eshte bere ne daten 10 shtator, pa dale ende opinioni paraprak i Venecias, nderkohe qe po ne ate date, “Venecia” ishte ne Tirane dhe nuk kishte perfunduar takimet me zyrtare te larte ne vendin tone.

VIDEO E PLOTË E DEKLARATËS SË KODHELIT (min.9)


TË NGJASHME