HomeRajon

Ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës, Meta: Arritje historike

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e MarrëveshjesPrespësParlamentin e Greqisë.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit e konsideron arritje historike votimin e marrëveshjes për emrin e Maqedonisë.

“Miratimi i Marrëveshjes së Prespës edhe nga Parlamenti grek është një lajm i shkëlqyer për marrëdhëniet dypalëshe me Maqedoninë e Veriut dhe për perspektivën europiane dhe euro-atlantike të rajonit tonë! Përgëzime për këtë arritje historike”, thotë Presidenti Ilir Meta.

 


TË NGJASHME