HomeAktualitet

Raundi i parë i negociatave për detin, reagon Ministria e Jashtme Greke

Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për nisjen e bisedimeve me Shqipërinë për marrëveshjen e re për kufirin detar.

Në një reagim postuar në faqen zyrtare të Ministrise, thuhet:

“Raundi i parë i bisedimeve midis Greqisë dhe Shqipërisë mbi zonat detare të kufirit u mbajt më 30 prill 2018, në Tiranë. Takimi u zhvillua në një klimë konstruktive dhe bashkëpunuese”.

Sakaq, dje Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropës njoftoi nisjen e raundit të parë të bisedimeve me Greqinë, në lidhje me marrëveshjen e re/panorama.com.al


TË NGJASHME