HomeAktualitet

Reagon Ambasada Amerikane: “Dënojmë me forcë dhunën e ushtruar në protestë”

Menjëherë pas incidentit të ndodhur në parlament dhe jashtë tij, reagon dhe Ambasada e SHBA-së, e cila shprehet se mbështesin qytetarët për protestë, por dënojn ashpër dhunën e ushtruar. Gjithashtu në reagimin e saj ambasada, shton se deputetët duhet të vetpërmbahen dhe të nxisin qetësinë. Hedhja e granatave në parlament sipas tyre, është e pa pranueshme.

“Mos të habitemi që politikanët luftojn njëri tjetrin,” përfundon ajo.


TË NGJASHME