HomeSociale

Reagon për protestën Lleshaj: Një efektiv i plagosur…

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social, duke deklaruar se një oficer policie është goditur dhe është lënduar nga ana e protestuesve.

Lleshaj: Një oficer policie është dëmtuar nga mjetet e ndaluara shpërthyese që hodhën protestuesit. Drejtuesit e protestave duket se kanë financa të mëdha për të blerë mjete shpërthyese të ndaluara, por edhe vullnet të plotë për të goditur forcat e rendit.

I bëj thirrje Lulzim Bashës që të ndalojë sulmin ndaj forcave të Policisë së Shtetit!”, thekson Lleshaj.


TË NGJASHME