HomeSport

Real Madrid arrin marrëveshje për Militao

Synimi i Manchester United dhe Chelsea pritet që të kalojë në verë tek Real Madrid

Sipas asaj që shkruan AS, Real Madrid ka paguar klauzolën për Eder Militao prej 50 milionë euro.

Lojtari pritet ti bashkohet skuadrës spanjolle në fund të këtij sezoni nga Porto.

Skuadra spanjolle ka arritur marrëveshje verbale me mbrojtësin 21 vjeçar, i cili ka qenë edhe synim i Manchester United, Chelsea dhe Liverpool.

Ai pritet të nënshkruajë kontratë gjashtë vjeçare me Real Madrid.


TË NGJASHME