HomeSport

Real Madrid duke përgatitur ofertën për Juventusin!!!

Këtë sezon Real Madrid nuk ka bërë asnjë blerje të bujshme. Por janë të gatshëm të firmosin me Dybala Sezonin e ardhshem, me ofertën prej 102 Milion Euro. Dybala pritet të jetë një nga lojtarët që do të pushtojnë botën e futbollit, pas tërheqjes së Ronaldos dhe Mesit.

Argjentinasi ka shënuar 54 gola ne 115 ndeshje të luajtura në Seria A, por gjithsesi Massimiliano Allegri e merr në konsideratë shitjen e tij.

Sipas burimeve të një gazete Britanike thuhet se Los Blancos po kerkojnë për një yll të ri në skuadër I cili do të ketë premisa për tu futur në historine e Los Galacticos dhe Dybala është në krye të listës.

Përveç Real Madrid të interesuar për Dybala kanë qënë edhe Blutë ë Manchester City.


TË NGJASHME