HomeRajon

Refugjatët në Greqi i vënë flakën kampit, 2 viktima dhe 5 të plagosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Greqi, ku disa refugjatë i kanë vënë flakën kampit, duke shkaktuar kështu dy viktima, nënë e bijë.

Ata ishin strehuar në Lesbos, ndërsa këtë pasdite janë përleshur me policinë.

Siç bëjnë me dije mediat greke, pas këtij momenti në kamp është krijuar një gjendje kaosi,  ndërsa raportohet për 2 iktima dhe 5 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë.

moria-5
moria-4
moria-3
moria-2
moria-1
moria-0

TË NGJASHME