HomePolitikë

Refuzimi për negociatat/ Reagon Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Peterit Vasili, ka reaguar pasi Këshilli Europian nuk arriti një vendim në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e bisedimeve për anëtarësim

Në facebook, Vasili bën përgjegjës kryeministrin Rama dhe qeverisjen e tij, ndërsa shkruan se ai “ju hyri në borxh shqiptarëve, duke i lënë jashtë Europës”.

Postimi i plotë:

Negociatat nuk u hapen per shkak te nje zvarraniku!

Edi Rama ju hyri ne borxh perjete shqiptareve duke i lene jashte Europes per shkak te qeverisjes se lige dhe te piset te tij.

Dhe ai zvarritet tek kembet e thyera te karriges.

Zvarritu,zvarritu Edi Rama!

Po a mundet qe nje zvarranik te qeverise më Shqiperine e shqiponjave!


TË NGJASHME