HomeSociale

Rëndohet gjendja e Boris Johnson, nis trajtimi në terapi intensive

Kryeministri britanik Noris Johnson, ka kaluar në terapi intensive, pasi gjiendja e tij shëndetësore, është rënduar së tepërmi. Sipas asaj që raporton “BBC”, simptomat e koronavirusit te kryeministri janë përkeqësuar dhe për këtë aryse, është marrë vendimi që ai të trajtohet në terapi intensive.

55-vjeçari Johnson u shtrua në spital të dielën pasi edhe psë kishte 7 ditë në izolim shenjat e koronavirusit nuk po dobësoheshin por në të kundërt po forcoheshin.

Bëhet me dije se Boris Johnsoin i ka kërkuar Sekretarit të Jashtëm Dominic Raab ta zëvendësojë gjatë kësja periudhe.


TË NGJASHME