HomeRajon

Rëndohet situata në Greqi, rritet numri i viktimave

Numri i viktimave në shtetin fqinj Greqi nga kronavirusi, po rritetet dita-ditës. Ditën e sotme, janë shënuar dy viktima, duke e çuar numrin e viktimave në nëntë.

Ndërkohë që numri i të infektuarve, është rritur duke shkuar në 495. Sotiris Tsidras, zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Greqi, deklaroi ditën e djeshme se numri i të prekurve ishte 464. Nga të cilët, 78 janë shtruar në spital dhe 12 prej tyre janë në gjendje më të rëndë.


TË NGJASHME