HomeLajmi i Fundit

RENEA në Durrës, masa të larta sigurie pas atentatit ndaj prokurorit

Forcat e RENEA-s janë vendosur mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit, për shkak të situatës të krijuar pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji.

Aktualisht gjendja në Durrës paraqitet e qetë, ndërsa më herët në spital ishte edhe Donika Prela, drejtuese e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila u takua me prokurorin e plagosur.

Makina me të cilën udhëtonte Arjan Ndoji, së bashku me dy persona të tjerë, Landi Muharremi dhe Andi Maloku, u godit pasditen e sotme me breshëri plumbash pranë mbikalimit të Shkozetit, në autostradën Tiranë-Durrës.

Të tre personat morën plagë, por në gjendje më të rëndë paraqitet shoferi i makinës, Andi Maloku.