HomeLajme

Reshje e temperatura të ulëta, si do jetë moti këtë javë

Me sa duket temperaturat e ulëta, dhe reshjet do të vijojnë edhe kësaj javë.

Sipas Meteoalb, ditët e fundit të janarit do vijojnë me reshje shiu dhe dëborëzonat malore mbi 700 m nga niveli i detit ndërsa temperaturat do të jenë tipikedimrit për pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar Verilindjen.

Edhe muaji shkurt, do të sjellë prezencë të shpeshtë të reshjeve ndërsa pritet edhe një hyrje e masave ajrore polare nga mesi i shkurtit.

Megjithatë, në tërësi muaji shkurt do të sjellë temperatura më të larta se vlerat normale mujore.


TË NGJASHME