HomeShowbiz

Ribashkohen vëllezërit trashëgimtarë/ Gruaja britanike refuzon t’i japë dorën Meghan Markle

Për herë të parë pas shumë kohësh dhe trazirash në pallatin Mbretëror, “katërshja fantastike” janë parë bashkë në fundjavë. Dy Princat, William e Harry, dhe bashkëshortet e tyre, Kate dhe Meghan, u ribashkuan të shtunën për të përshëndetur dashamirësit dhe për të parë homazhet me lule në nder të gjyshes së tyre, Mbretëresha Elizabeth II.

Princi i Uellsit i kërkoi vëllait dhe gruas së tij që t’i bashkoheshin atij dhe Princeshës së Uellsit në shëtitje, hera e parë që dy çiftet mbretërore janë parë së bashku që nga fillimi i vitit 2020.

Gjatë ecjes surprizë, Duka i Sussex-it u tha vajtuesve në Windsor se kështjella ishte “një vend i vetmuar tani pa Mbretëreshën në të”.

Pavarësisht raporteve për një përçarje mes vëllezërve, William dhe Harry mbetën të përzemërt, teksa u panë duke ndërvepruar rregullisht me njëri-tjetrin, ndërsa lexonin homazhe dhe takonin dhjetëra anëtarë të publikut.

Që të katërt folën rregullisht me njëri-tjetrin kur lexonin homazhet.

Ndërsa përshëndesnin turmat dhe ndanin mesazhe e përshëndetje me ta, në një moment një grua nuk pranoi t’i jepte dorën Meghan Markle dhe momenti bëri bujë në mediat e huaja.

Aktorja amerikane, tashmë Dukeshë, fillimisht i dha dorën një vajze në turmë, ndërsa e reja më pas i tha: “A mund të të përqafoj?” dhe Meghan u pa duke tundur kokën, përpara se të përkulej dhe ta përqafonte. Momenti prekës u filmua nga anëtarët e tjerë në turmë, ndërsa gruaja ngjitur nuk dënjoi as ta shikonte duke e injoruar gruan e Princ Harry-t.

Si Princi i Uellsit ashtu edhe Duka i Sussex-it treguan mbështetje për gratë e tyre në momente të caktuara, me të dy anëtarët mbretërorë që vendosën duart me delikatesë mbi kurrizin e tyre ndërsa flisnin me turmën dhe lexonin homazhe.

Atmosfera ishte optimiste gjatë gjithë kohës, me turmën që thërriste rregullisht emrat e trashëgimtarëve në përpjekje për t’i bërë ata të vinin dhe të flisnin me ta.

Secili mbretëror mori tufa me lule dhe dhurata nga publiku, me William në një moment që mori një lodër Paddington Bear, një shenjë për skeçin e Mbretëreshës me personazhin e fëmijëve në fillim të këtij viti.

Vizita në total zgjati pak më shumë se 40 minuta, me turmën duke brohoritur “Hip, hip, hooray” ndërsa grupi largohej.


TË NGJASHME