HomeLajmi i Fundit

Rikthehen tërmetet në vend, lëkundjet ndjehen në Lezhë. Ja sa ishte magnituda

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në vend.

Tërmeti me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter është ndjerë në qytetin e Lezhës dhe rrethinat e tij.

Siç raporton Qendra Evropiane e Tërmeteve, lëkundjet u regjistruan në një thellësi 12 kilometra, ndërsa epiqendra ishte në Ungrej të Lezhës.