HomeSport

Rikthehet Superliga, FSHF ndryshon oraret e ndeshjeve

Pas përfundimit të ndeshjeve të “Euro 2020”, vëmendja e futbolladashësve është rikthyer në kampionatet respektive. Edhe Superliga do të rikthehet të luhen ndeshjet e javës së 13-të. Megjithatë, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë ndryshime në oraret e ndeshjeve, të cilat janë shpërndarë në tre ditë të ndryshme.

Kështu, përballjet nisin të shunën në orën 13:00, kur janë në program Kukësi-Bylis dhe Flamurtari-Luftëtari. Po të shtunën në orën 16:30 luhet Sknëdrebeu-Tirana. Sfida Vllaznia-Teuta është spostuar të dielën në orën 16:30. Java e 13-të e Superligës mbyllet të hënën me ndeshjen më të rëndësishme, atë mes Partizanit dhe Laçit, që do të luhet në orën 18:00 në “Elbasan Arena”.


TË NGJASHME