HomeLajmi i Fundit

Rinas/ Kontrollorët shqiptarë mund të zëvendësohen me turq

Mësohet se kontrollorët shqiptarë mund të zëvebndësohen me turq.

Fillimisht ka qënë ministrja Balluku ajo që e ka përmendur më herët mundësinë e zëvendësimit të tyre dhe se negociatat me BE-në apo me vende të Ballkanit kishit nisur.

Komiteti i Emergjencave Civile dha miratimin për zëvendësimin e tyre dhe kjo shkurton edhe procedurat e zëvendësimit e këtyre punonjësve.

Sakaq për 3 kontrollorët e arrestuar është caktuar se ata do të paraqiten në gjykatë ditën e shtunë.

Urdhri i ndalimit u zyrtarizua për Armando Fezgën, Flora Ndrecën dhe Muhir Mezinin ndërsa 25 të tjerët u lanë të lirë. 

Kanë nizur fluturimet më emirgjente, ndërsa udhëtimet e luksit apo komerciale do të rinisin të premten.

Sakaq për pasagjerët e FlyDubai që kanë prerë biletën për në Dubai dhe e kanë fluturimin ditën e sotme, do të udhëtojnë nga aeroporti i Podgoricës dhe deri atje do të transportohen me autobusë.


TË NGJASHME