HomeShowbiz

Rita Ora mban premtimin, një nga familjet e prekura nga tërmeti futet në shtëpinë e re

Tërmeti i 26 nëntori shkaktoi një bilanc tragjik në viktima, por la edhe shumë njerëz të pastrehë. Ishin të shumtë personazhet që u angazhuan të ndihmonin dhe një ndër to ishte dhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora.  Ajo vendosi të ndërtonte shtëpinë e familjes Sala dhe tani çdo gjë  është gati. Lajmin e ka dhënë Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, i cili ka falendeuar Ritën për premtimin e mbajtur. Ai ka publikuar dhe pamjet e shtëpisë së, e cila tashmë duket mjaft komode për të gjithë anëtarët e familjes, të cilët janë shfaqur mjaft entuziastë.


TË NGJASHME