HomeShowbiz

Robert De Niro zbulon arsyen pse ai hoqi dorë nga roli i luajtur më vonë nga Tom Hanks

Robert De Niro ka zbuluar pse ai u tërhoq nga luajtja e rolit kryesor në filmin “Big”.

Lëshuar në vitin 1988, qendrat e komedisë familjare përreth Josh Baskin ( Tom Hanks ), një djalë 13-vjeçar që bën një dëshirë dhe e gjen veten të transformuar brenda një dite në një burrë të rritur.

Gjatë një interviste në The Tonight Show me Jimmy Fallon, De Niro u pyet për disa “mite” të famshëm që rrethojnë karrierën e tij.

Njëri ishte thashethemi që De Niro u hodh fillimisht si i rritur Josh Baskin në filmin e vitit 1988, të cilin aktori e konfirmoi.

“Po”, i tha De Niro Fallon. “Por ne kishim një gjë, një problem me negociatat, kështu që shkoi ashtu siç shkoi. Por kjo ishte mirë”.

Kjo nuk është hera e parë që zbulohet përfshirja e mundshme e De Niro në komedinë e viteve Tetëdhjetë, me aktorin Matthew Modine që zbuloi në shkurt se atij gjithashtu iu ofrua roli pasi De Niro dhe Harrison Ford e refuzuan atë.

“Do të doja të kisha bërë Big,” tha ai për The Independent .

<p> Tom Hanks në filmin e vitit 1988 </p>
Tom Hanks në filmin e vitit 1988

“Kur skenari u dërgua tek unë, ishte një film shumë më i errët. Ata ia kishin ofruar filmin Robert De Niro dhe Harrison Ford para se të vinin tek unë, kështu që nuk kishte kuptim, sepse ata djem janë gati 20 vjet më të vjetër se unë. Mendova se nëse do të futesha në film, nuk do të kishte ironinë e duhur.”


TË NGJASHME