HomeSport

Roma ka përgatitur ofertë për, Maurizio Sarri

Sipas të përditshmes italiane, Daily Mail, dështimi i Romës për të kaluar në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve, pas eliminimit nga Porto mbrëmë, ka bërë që Romëstë pritet të shkarkohet në fund të sezonit.Immagine correlata

Sarri është njëri ndër personat i cili po kërkohet më së shumti nga drejtuesit e klubit italian, për shkak të suksesit që kishte treguar ai në Serie A, me Napolin.Immagine correlataTrajneri Sarri është nën presion për ta shpëtuar pozitën e tij si trajneri i Chelsea, pas disfatës në finalen e Carabao Cup, kundër Manchester City, dhe mediat angleze besojnë se klubi dëshiron ta sjellë Zinedine Zidanen në vend të Sarrit, në fund të këtij sezoni


TË NGJASHME