HomeLajmi i Fundit

Rráhu gruan, komshinjtë lajmëruan polícinë! Árrestohet në Kamëz i riu që kishte kthyer shtëpinë në arsenal ármësh

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur sot në mëngjes në Kamëz, ku 39-vjeçari Algerd Seda, ka dhúnuar bashkëshorten e tij.

Ai u kap në Kamëz, por me banim ishte nga fshati Sojnik të Gramshit. Gjatë kontrollit fizik të tij iu armë zjárri áutomatik dhe 31 físhekë lúftarakë, po ashtu iu gjetën edhe 65 físhekë gjúetie bashkë me një ármë gjáhu. Ende nuk dihet se për çfarë përdoreshin këto ármë.

Mësohet se lajmërimin në pólici e bënë komshinjtë, duke e cilësuar Sedën si një person të rrezíkshëm i cili dhúnonte gruan sistematikisht.


TË NGJASHME