HomeShowbiz

Rrëfimi i Taylor Swift për presionin e famës dhe problemet me kequshqyerjen

“Miss Americana” është titulli i një dokumentari për jetën e Taylor Swift. Në mënyrë të veçantë, ajo ka treguar në këtë dokumentar, ndër të tjera, se ka luftuar me problemet e ushqyerjes në të kaluarën.

“Nëse do të shihja një fotografi me stomakun tim që shfaqej ose dikush duke më thënë që unë dukej sikur isha shtatzënë, ky do të ishte motivi im të ndihem e uritur dhe të ndaloja së ngrëni”, ka deklaruar këngëtarja. Taylor gjithashtu theksoi se një titull i gazetës e goditi veçanërisht shumë, transmeton KP.

“Qëndrimi im ndaj ushqimit është i njëjtë si me të gjitha gjërat e tjera në jetën time, nëse ata më përkëdhelin mbi supe, atëherë është mirë dhe nëse më ndëshkojnë, atëherë nuk është kështu”.

Taylor Swift (Foto: Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

“Mbaj mend një titull: ‘Shtatzënë në moshën 18 vjeçare?’, vetëm pse kisha veshur rroba që e bënin stomakun të mos dukej i rrafshët. Së shpejti fillova të vija në xhirime dhe të vishja madhësi modelesh”.

“Të gjithë më mbështetën dhe thanë se sa e shkëlqyeshme është të jesh në gjendje të veshësh ekzemplarë pistash. Ishte një miratim, të paktën e kuptova në atë mënyrë”, është shprehur Swift, duke shtuar se i është dashur një kohë e gjatë për të mposhtur çrregullimin e të ushqyerit.


TË NGJASHME