HomeBotë

Rritet numri i viktimave nga i ftohti acart në SHBA

Rritet numri i viktimave nga dimri i acartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në juglindje të SHBA është raportuar se kanë humbur jetën edhe katër persona të tjerë, ndërsa në Karolinën Veriore dhe Jugore është raportuar deri tani për 12 viktima të tjera.Autoritetet kanë paralajmëruar se temperaturat do vazhdojnë të bien sërish, ndërsa janë anuluar mijëra fluturime, është ndërprerë energjia elektrike, shkollat dhe shërbime të tjera sociale janë mbyllur përkohësisht.

Nga stuhia e cilësuar si  “cikloni bombë” ka ngrirë edhe një pjesë e ujëvarës së Niagarës në New York.


TË NGJASHME