HomePolitikë

Ruçi letër Metës, zbuloni arsyen

ruci

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i është drejtuar sot me një letër Presidentit, Ilir Meta, ku i kërkon të respektojë afatet kushtetuese dhe të propozojë një emër të ri për kreun e KLSH-së.

Në letrën e kryparlamentarit thuhet; “Presim propozimin tuaj për kreun e KLSH. Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH. Presidenti duhet të respektojë afatet sipas Kushtetutës”.


TË NGJASHME