HomeLajme

Sajuan atentatin, burg për të riun dhe shokun që e ndihmoi

Gjykata ka lënë në burg Romarjo Aliajn dhe biznesmenin Arben Veliko, pasi sajuan një atentat me datë 12 Maj në Vlorë. Ata inskenuan atentatin për të përfituar azil në një nga vendet e BE-së.

Gjatë seancës gjyqësore ata kanë kërcënuar dhe gazetarët duke u thënë: ‘Hë se ua tregoj unë kur të dalim jashtë’.

Mbi to rëndojnë akuzat e “kallzimit të rremë” dhe “mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve”.


TË NGJASHME