Aktualitet Lajme Politikë

Sekretari Montella pret delegacionin e Kuvendit

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të Presidencës së OSBE në vitin 2020.

Një fokus të veçantë në këtë takim iu dha Reformës Zgjedhore, një prej kushteve të vendosura ndaj Shqipërisë për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Montella tha se shpreson që të gjitha palët të vazhdojnë të jenë të përfshirë në proces, përfshi përfaqësuesit e qeverisë, opozitës parlamentare dhe jashtë parlamentare, shoqëria civile dhe ekspertët vendas dhe të huaj.

Në takim ishin të pranishëm kryetarja e Komisionit të Integrimit Europian, Rudina Hajdari, nënkryetarja Senida Mesi dhe deputeti i opozitës Ralf Gjoni.

Related posts

Shpifi ndaj Lindita Nikolës, dënohet ish-deputeti demokrat

Xhensila Gotanews

Raporti i OSBE-ODIHR, Rama flet për dialog

Mila

Zbrazet Shqipëria:Në 2018-n ikën zyrtarisht 15 mijë vetë.

Rita news
Na Kontaktoni!