HomeRajon

Sekuestrohen 650 kg kokainë në Itali, 5 të arrestuar mes tyre edhe shqiptar

Mbi 650 kg kokainë janë sekuestruar nga një operacion i policisë italiane në Livorno, duke arrestuar 5 persona, mes të cilëve edhe shqiptari i identifikuar si Dorian Poteku.

Përveç shqiptarit raportohet se të arrestuarit e tjerë janë: Salvatore Casamonica, Silvano Mandolesi, Tomislav Pavlovi dhe Marcello Schiaffini.

Operacioni antidrogë nisi më 15 janar pas një sinajlizimi nga financa italiane të mbërritjes së një sasie të madhe kokaine në portin e Livornos. Sasia e drogës së fshehur në kontenier ishte për llogari të një shoqërie që prodhonte kafe në Honduras.


TË NGJASHME