Lajme

Senatori Amerikan: 70 % shanse për luftë

Senatori republikan Lindej Graham paralajmëron se Shtetet e Bashkuara mund ta sulmojnë
Korenë e Veriut nëse Peniani kryen një tjetër provë bërthamore.
Sipas tij, shanset që kjo të ndodhë janë të larta, në 70%.
Duke folur për mediat, Graham tha se rreziku i shpërthimit të konäiktit me Korenë e Veriut në
këtë moment është i madh. Ndaj bëri thirrje për dialog, sa nuk është vonë.
Për krizën koreane, presidenti amerikan Donald Trump i telefonoi në orët e vona të së enjtes
homologut rus Vladimir Putin.
Telefonata erdhi pasi të enjten, Putin akuzoi Uashingtonin si shkaktar të tensioneve të shtuara
me Korenë e Veriut.

Related posts

Vendin më i mirë për të jetuar e punuar, ja cili është

Klaudia gotanews

Horoskopi i datës 14 shkurt 2019

Mila

Baste “online”, kompanit shqiptare zhvendosin aktivitetin dhe funksionojnë në web

Mila
Na Kontaktoni!