HomeRajon

Serbi/ Përplasen automjetet, 5 të vrarë dhe 4 të plagosur

Një autobus dhe një kamion u përplasën me njëri-tjetrin në Serbinë jugore, duke lënë gjithsej 5 të vdekur dhe 4 të plagosur. Policia serbe tha se aksidenti ndodhi pranë qytetit të Kurshumlijes.

Përplasja mes automjeteve ka qenë e fortë, duke shkaktuar edhe viktima e të plagosur. Fillimisht 3 trupa ishin gjetur të vdekur në autobus, ndërsa dy vdiqën gjatë rrugës, raporton AP.

Forcat policore dhe ato hetimore po hulumtojnë për arsyen e rrëzimit të autobusit.


TË NGJASHME