HomeLajmi i Fundit

Sërish lëkundje tërmeti në veri të vendit, ndihen dhe në Tiranë, magnituda…

Pas çaste më parë u ndjenë sërish lëkundje në veri të Shqipërisë. Sipas të dhënave epiqendra ka qënë 24 km nga Shkodra, por është ndjerë në Tiranë, Lezahë dhe në qendër të Shkodrës.

Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në Malësi të Madhe. Deri tani nuk raportohen dëme. Në orët e para të mëngjesit ka pasur dhe disa lëkundje të tjera tërmeti.


TË NGJASHME