HomeSport

Sfidat e fundit në fazën e grupeve, ‘lumë” golash në Europa League

Kanë përfunduar sfidat e fundit të vlefshme për Europa League. Në 12 ndeshjet e zhvilluara janë shënuar plotë 40 gola. Në sy bie fitorja e thellë e anglezëve të Wolves ndaj Besiktas me rezultatin 4-0, ndërkohë Roma ka barazuar në shtëpi 2-2 me Wolfsberger. Këto kanë qenë ndeshjet e fundit për fazën e grupeve teksa janë mësuar dhe të gjitha klubet e kualifikuara për më tej.

Më poshtë, janë të gjitha skuadrat që do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në Europa League: Ajax, APOEL, Arsenal, AZ Aalkmar, Basel, Club Brugge, Benfica, Cluj, Braga, Copenhagen, Celtic, Frankfurt, Espanyol, Getafe, Gent, Leverkusen, Inter, Ludogorets, Instanbul, Olympiacos, Lask LINZ, Rangers, Malmo, Roma, Man Utd, Shakhtar, Porto, Sporting, RB Salzburg, Wolfsburg, Sevilla, Wolves.


TË NGJASHME