Aktualitet Kronikë Lajme

Shembet ura, izolohen 400 banorë

ura

Xhenierët dhe mjetet e Forcave të Armatosura kanë mbërritur në fshatin Vanë të bashkisë Delvinë për të riparuar urën e dëmtuar nga prurjet e tepërta të lumit të Kalasë.

Prurjet e tepërta të kësaj jave dëmtuan njërën prej këmbëve të urës ekzistuese, e cila u shemb si pasojë e përmbytjeve në dhjetor të vitit 2017, ndërkohë që konstruksioni metalik i urës tip “bailey”, i ndërtuar nga Forcat e Armatosura menjëherë pas shembjes, nuk ka pësuar asnjë dëmtim.

Efektivët e Forcave të Armatosura kanë marrë përsipër ta riparojnë për rreth 5 ditë urën e gjatë 33 metra, në të cilën kalojnë përditë rreth 400 banorë të fshatit Vanë.

Related posts

Taksa, Shpend Ahmeti mesazh të prerë ndërkombëtarëve

Klaudia gotanews

Mourinho: Lojtari më i mirë në botë duhet të jetë fitues

igligota

Analistët: E ardhmja mund të sjellë përplasje në vend

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!