HomeRajon

“Shengeni Ballkanik”, Mustafa i përgjigjet Ramës

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengenit ballkanik, ndërsa ka deklaruar se nuk do të dëshironte të shikonte më askënd duke përjetuar edhe një herë Jugosllavinë.

“Ne që e kemi përjetuar Jugosllavinë nuk dëshirojmë ta përjetojmë edhe njëherë. Edhe atyre që nuk e kanë përjetuar, nuk ua dëshirojmë”, ka thënë Mustafa në një përgjigje për Express.

“I kam shprehur qendrimet e mia dhe te LDK-së në postimin tim lidhur Mini-sgengenin dhe Mini-jugosllavët”, ka shtuar ai.


TË NGJASHME