HomeLajmi i Fundit

Shëngjin/ Vijon fikja e zjarrit, flakët pranë banesave

Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave.

Zjarri masiv, i shkaktuar afër portit të Shëngjinit po mbahet nën kontroll nga zjarrëfikësit dhe forcat e ushtrisë.