HomeLajmi i Fundit

“Shëngjini në zjarr, flakët iu afrohen shtëpive”- Ish-kryeministri publikon pamjet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të Facebook videon e një zjarri që ka rënë në plazhin e Shëngjinit në Lezhë.

Sipas Berishës, zjarri dhe flakët po i afrohen shtëpive, ndërkohë që ish-kryeministri ka publikuar mesazhet e qytetarëve që akuzojnë pushtetin lokal dhe qeverisë se nuk po ndërhyn.

“Shëngjini ne zjarr, flaket iu afrohen shtëpive! Po digjen varrezat e qytetit

Narkohorrat e narkoqevetise bejne sehir ap vazhdojne te qete pushimet!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital!
Zoti Berisha qa ban kshu my shtet nuk i han kuji me dal me fik se jan me pushime per vete Shengjini Po digjet zjarrfikset spo vijnë.

Doktorr flaka Po afrohet neper shtepia. Ja edhe dita e par e rilindjes me pjerin me kete vrases qe nuk i mjafton me i vra ni nga ni por don ti djeg gjith per ni her.

Pershendetje doktor ne shengjin zjarri vazhdon te rritet dhe shteti ben sehir. Po digjen edhe varrezat e qytetit.”, shkruan Berisha.

Zjarri-Shengjin1
Zjarri-Shengjin11