HomeLajme

Shenjat e zodiakut që janë të tmerrshme në një marrëdhënie dhe arsyeja pse

Kishit shpresa për lidhjen tuaj dhe menduat se do të ishte një nga ato lidhje që zgjasin përgjithmonë dhe janë jashtëzakonisht përmbushëse. Edhe horoskopi juaj ju bëri të besoni se do të qëndroni së bashku. Epo doli të ishte lloji i kundërt i marrëdhënieve.

Ju nuk mund ta ndjeni atë në atë kohë, por shumicën e kohës kur një marrëdhënie pothuajse dështon, është një gjë e mirë. Është shumë më e lehtë të shpëtosh veten nga diçka që mezi ka filluar sesa një marrëdhënie që po ndodh për dekada të tëra.

Këtu janë  shenjat e zodiakut që janë të tmerrshme në marrëdhënie dhe pse pothuajse marrëdhënia juaj dështoi në fund.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

E vërteta është se marrëdhënia juaj kishte përfunduar para se të fillonte vërtet. Ju kurrë nuk e trajtuat atë me kujdesin dhe mendueshmërinë që shkon në një lidhje. Keni bërë plane dhe nuk e keni përfshirë kurrë, keni vepruar të befasuar kur ai ju ka kontaktuar dhe kurrë nuk keni bërë të duket sikur keni investuar për të pasur një lidhje të rregullt. 

DEMI (20 Prill – 20 Maj)

Ju keni një grup testesh dhe provash shumë të përpunuara për t’u siguruar që një i dashur i mundshëm të kontrollohet. Problemi është se ju duhet një kohë kaq e gjatë duke u përpjekur të siguroheni që dikush është mjaft mirë për të vazhduar një marrëdhënie me ju, që të ketë mbaruar durimi dhe të vendosë se nuk ia vlen dhe të përpiqeni të provoni se janë të denjë për vëmendjen tuaj. Ndonjëherë ju duhet të lejoni që gjithçka që ndodh, të ndodhë.

BINJAKËT (21 maj – 20 qershor)

Ju nuk donit të kishit “pendimin e blerësit” kështu që i mbajtët opsionet tuaja të hapura. Po sikur të kishit një lidhje me të dhe më pas të takonit burrin tuaj të përsosur? Nuk ju pëlqen kur gjërat bëhen të çrregullta emocionalisht. Është shumë më mirë të mbash dikë në krahë dhe nëse marrëdhënia juaj nuk kthehet në diçka serioze, atëherë nuk ka dëm.

GAFORRJA (21 qershor – 22 korrik)

Ai ishte i sinqertë që në fillim dhe ju tha se nuk ishte i interesuar të kishte një lidhje, por ju ishit të bindur se sapo të kalonte kohë me ju dhe të njihej me ju, ai do të ndryshonte mendje. Vetëm se, ai nuk e bëri. Ai ishte i sinqertë, thjesht nuk ishe i sinqertë me veten. Ju nuk mund të zgjidhni dikë sepse ai është një sfidë dhe ju doni një fitore në lojërat e marrëdhënieve. Herën tjetër, besojeni kur dikush ju thotë se nuk është i interesuar për një lidhje dhe vazhdoni përpara.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Ju jeni shumë të zënë për të humbur kohën tuaj, kështu që keni marrë një vendim të fortë dhe të shëndetshëm dhe i keni dhënë fund gjërave. Besimi juaj është jashtëzakonisht tërheqës dhe njerëzit tërhiqen nga ju, kështu që ndoshta nuk do të jeni beqarë për një kohë të gjatë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Ju të dy ishit në dy pika të ndryshme në jetën tuaj dhe nuk po lidheshit në mënyrë pozitive. Ndoshta do të takoheni përsëri diku në të ardhmen dhe gjërat do të jenë më të harmonizuara, por në këtë pikë, është më mirë që të shkoni në rrugët tuaja të ndara. Ju nuk mund ta detyroni një marrëdhënie, veçanërisht kur të dy pjesëmarrësit nuk kanë burimet emocionale për të krijuar një lidhje të qëndrueshme.

PESHORJA (23 shtator – 22 tetor)

Ju të dy ishit aq të kujdesshëm për të mos thënë ose bërë gjënë e gabuar, saqë nuk ishit vetvetja. Ishte e pamundur që ju të ishit në një lidhje së bashku sepse nuk ishit të sinqertë ose të prekshëm. Është mirë të kesh parasysh ndjenjat e personit tjetër, por jo në atë masë ku ke shumë frikë të zbulosh se kush je në të vërtetë.

AKREPI (23 tetor – 21 nëntor)

Gjërat u bënë shumë intensive në fillim të marrëdhënies, por më pas po aq shpejt u shuan. Ju ndani një tërheqje ekstreme sèksuale për njëri-tjetrin,  por shumë pak. Thjesht nuk ishte e mjaftueshme për të krijuar një marrëdhënie me të dhe pasi të dy ishit të ngopur, e dinit që marrëdhënia nuk do të ishte kurrë më shumë sesa një lidhje sèksualè.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Nuk kaloi shumë kohë që marrëdhënia juaj të bëhej mbytëse për ju. Ju e vlerësoni pavarësinë tuaj dhe doni të ndiheni të lirë të bëni çfarë të doni pa u ndjerë të lidhur me dikë tjetër. Sapo realiteti filloi të fundosej, ju u ngritët. Ndoshta mund të ketë funksionuar dhe e vërteta është se gjithçka që funksionoi ishte jashtëzakonisht e frikshme për ju, duke ju bërë një nga shenjat e zodiakut që janë të tmerrshme në marrëdhënie. 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ju fjalë për fjalë nuk keni pasur kohë ta shihni atë. Ju ishit shumë të zënë për të bërë asgjë përveç tekstit të rastit. Ju e bindët veten se nëse ai me të vërtetë do të donte të kishte një marrëdhënie me ju, ai do të kishte bërë një përpjekje. Natyrisht, një marrëdhënie nuk ishte ajo që secili prej jush donte dhe tani mund të kaloni edhe më shumë kohë në projektet tuaja të punës. 

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Ju të dy rrallë kaloni ndonjë kohë vetëm së bashku. Ju shkuat në takime në grup me miqtë tuaj dhe kurrë nuk keni dashur të bëni disa gjëra së bashku. Ju as nuk do ta mbanit dorën e tij në publik sepse donit të dukeshit të shkëputur dhe sikur nuk ju interesonte aq shumë. Punë e mirë, ai mori mesazhin e mosinteresimit tuaj me zë të lartë dhe të qartë.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm për këtë, por keni vepruar sikur ai të ishte një lloj lexuesi i mendjes. Ju prisnit që ai të dinte se çfarë ndjeni dhe çfarë dëshironi pa i thënë asgjë atij. Nga mënyra se si keni vepruar, ai supozoi se ju vetëm donit të ishit miq dhe veproi në përputhje me rrethanat. Hedhja e vetes tek dikush mund të mos jetë gjithmonë sulmi më i mirë kur bëhet fjalë për një marrëdhënie, por së paku duhet t’i jepni partnerit tuaj potencial njëfarë ideje për atë që ndjeni.


TË NGJASHME