HomeSociale

Shënohet viktima e 5-të nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njofton se është shënuar viktima e pestë në Shqipëri i infektuar nga koronavirusi.

Ai është një 61-vjeçar nga Tirana, i shtruar tek Spitali i Infektivit, i cili ishte vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Sipas Ministrisë së shënetësisë 61-vjeçari kishte sëmundje bashkëshoqëruese.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Gjatë mëngjesit të sotëm ndërroi jetë një pacient 61-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ndodhej në terapi intensive. 61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë.

61-vjeçari kishte sëmundje bashkëshoqëruese. 61-vjeçari është viktima e pestë i prekur nga COVID-19 në Shqipëri.
Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e distancimit social dhe të telefonojnë 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes.


TË NGJASHME