HomeLajmi i Fundit

Sherr banal në Korçë, vritet me plumb në kokë 30-vjeçari

Një i ri mbeti i vrarë pasi u qëllua me armë zjarriKorçë, të enjten në mbrëmje. 35-vjeçari Altin Balliu, nga fshati Slatinjë i Pogradecit, u ekzekutua me dy plumba në “lagjen 10” të qytetit.

Olger Mustafaj, me precedentë penalë e që banon në afërsi të vendit ku ndodhi ngjarja, po kërkohet nga policia, si autor i dyshuar i ngjarjes.

Vrasja ka ndodhur pas konfliktit që autori kishte pasur në një lokal me viktimën dhe shokët e tij, për shkak të bllokimit të rrugës me makinë nga miqtë e 35-vjeçarit.

Kanë qenë dy dëshmitarë kyç, ata që kanë çuar policinë në gjurmët e para të vrasësit, por ende nuk dihen shkaqet e krimit.

Një tjetër grup policor ka shkuar në fshatin Bitinckë të Devollit, në kërkim të pronarit të një automjeti që u gjet i goditur nga plumbat në vendngjarje, në “lagjen 10” të Korçës.