HomeLifestyle

Shijoni një Milkshake në Maldive këtë 26 Korrik

1. Pavarsia e Maldiveve

Historia e Maldiveve është gërshetuar me historinë e nënkontinentit më të gjerë Indian dhe rajoneve përreth, duke përfshirë zonat e Azisë së Jugut dhe Oqeanit Indian dhe kombi modern i përbërë që përbën 1194 ishuj. Historikisht, Maldivet kishin një rëndësi strategjike për shkak të vendndodhjes në rrugët kryesore detare të Oqeanit Indian. Fqinjët më të afërt të Maldiveve janë Sri Lanka dhe India, që të dyja kanë pasur lidhje kulturore dhe ekonomike me Maldivet me shekuj.

Pas shekullit të 16-të, kur fuqitë koloniale morën përsipër pjesën më të madhe të tregtisë në Oqeanin Indian, së pari portugezët, pastaj holandezët dhe francezët herë pas here ndërhynin në politikën lokale. Sidoqoftë, kjo ndërhyrje përfundoi kur Maldivet u bënë një Protektorat Britanik në shekullin XIX dhe monarkëve Maldivianë iu dha një masë e mirë e vetëqeverisjes.

Maldivet fituan pavarësi të plotë nga Britanikët në 26 korrik 1965. Sidoqoftë, britanikët vazhduan të ruanin një bazë ajrore në ishullin Gan në jug deri në vitin 1976. Largimi i Britanikëve në 1976 në kulmin e Luftës së Ftohtë pothuajse menjëherë shkaktoi spekulime të huaja për të ardhmen e bazës ajrore. Me sa duket Bashkimi Sovjetik bëri një veprim për të kërkuar përdorimin e bazës, por Maldivet nuk pranuan. Çdo 26 korrik festohet dita e pavarsisë së Maldiveve.

Pushime ne ishujt Maldive | Albanian Eagle Tours

2. Dita e Milkshake

Pija që pushton vendin çdo 26 korrik është një Milkshake i ftohtë e cila ka edhe ditën e saj festive pikërisht në këtë datë. Në këto ditë të nxehta, ju e doni akulloren dhe mund të përdorni një kafeinë të përzier me sheqer. Për shpëtimin tuaj, vjen qumështi i shijshëm, i kafesë – një produkt i zgjuarsisë së pastër të veprimtarisë njerëzore. Dita Kombëtare e Kafe Milkshake ju inkurajon të shijoni një milkshake të vërtetë kafeje të përzier me akulloren tuaj dhe shijet e kafesë. Zbuloni shijen e verës!

Si ta përgatisni?

Kjo është e lehtë. Thjesht gjeni recetën që funksionon për ju. A jeni duke kërkuar receta me qumësht dhe akullore me aromë kafeje ose për diçka krejtësisht të ndryshme, si kafe e nxehtë e çastit e përzier me çokollatë? A e konsideroni veten një njohës të mirë të çokollatës i cili këmbëngul të përdorni kafe të pjekur në të ftohtë, akullore me vanilje të lartë dhe shurup çokollate të bërë në shtëpi? Bëni zgjedhjen tuaj sipas dëshirës dhe preferencave.


TË NGJASHME