HomeLifestyle

Shijoni një MonteCristo sot më 17 Shtator

Dita Kombëtare e MonteCristo
Në 17 Shtator, Dita Kombëtare e Monte Cristo njeh sanduiçin indulgjent dhe të shijshëm.

Një Monte Cristo është një sanduiç i skuqur me djathë. Sanduiçi francez i quajtur krok-monsieur frymëzoi Monte Cristo. Sidoqoftë, sanduiçi shkon edhe me emra të tjerë. Nëse gjeni një menu me sanduiç francez, sanduiç të thekur të proshutës ose një sanduiç të djathit francez, porositni ato për një shije të Monte Cristo.
Ndërsa Monte Cristo zakonisht ofron një sanduiç të këndshëm, ndonjëherë sheqeri pluhur dhe reçeli e ëmbëlsojnë atë gjithashtu. Për të arritur veshjen e jashtme krokante, shefat e kuzhinës e zhyten sanduiçin e përgatitur në një brumë vezësh.

Si të festoni ditën e MonteCristo
Fto një mik apo anëtar të familjes të bashkohet me ty për një Monte Cristo. Shijoni sanduiçin e shijshëm si një festë dhe ndani edhe një foto të vaktit tuaj! Mos harroni të përfshini versionet tuaja të preferuara. A preferoni gjelin e detit më shumë se proshutën? Cilin djathë përdorni? Sigurohuni që të ndani fotot duke përdorur #MonteCristoDay ose #Bennigans në mediat sociale.

NATIONAL MONTE CRISTO DAY – September 17

Dita Kombëtare e shtypjes së Mollës (Dumpling Apple)

Dita Kombëtare e “Dumpling Apple” në 17 Shtator nderon një kënaqësi të ëmbël të Vjeshtës.
Me afrimin e vjeshtës, kjo festë e ushqimit vjen në kulmin e korrjeve të mollëve. Mollët e qëruara dhe të grira zakonisht vendosen në një ëmbëlsirë. Pastaj, kanella dhe sheqeri spërkaten sipër. Brumi është palosur rreth mollës duke krijuar një kungull dhe piqet derisa të zbutet. Aroma është e ngjashme me një byrek me mollë.
Dumplings me mollë besohet të jenë vendas në verilindje të Shteteve të Bashkuara, rreth Pensilvanisë. Shpesh gjendet në mesin e recetave të shijshme Amish, hahet shpesh si një artikull në mëngjes. Sidoqoftë, ato gjithashtu hahen rregullisht si ëmbëlsirë dhe ndonjëherë shërbehen me akullore.

Jo vetëm që këto ëmbëlsira kanë shije dhe erë si vjeshtë, por ato duken gjithashtu. Së pari, mollët e ndritshme në shumë ngjyra vijnë në kuzhinat tona pranë shportave dhe kutive plot. Pastaj i sezonojmë me erëza me ngjyrë të ngrohtë. Më në fund, kur pasta del nga furra duke e mbushur shtëpinë tonë me atë aromë të shijshme, ajo na paraqet me një kore të mrekullueshme të artë.

Si ta festoni?
Ndoshta mund të kënaqeni duke ngrënë disa ëmbëlsira molle ndërsa shikoni filmin e Walt Disney të vitit 1975, The Apple Dumpling Gang.

NATIONAL APPLE DUMPLING DAY - September 17

TË NGJASHME