HomePolitikë

Shitja e drogës në gjimnaze, reagon LSI

Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaci tha se ka denoncuar disa herë fenomenin e shitjes së drogave në gjimnaze.

Me një shënim në facebook, ndërsa ka shpërndarë investigimin e emisionit “Stop”, Kërpaci ka akuzuar qeverinë për mos reagim, ndërsa shton se të rinjtë po ikin e po shkatërrohet  familja.

“Kjo qeveri ka mbaruar, dhe për ketë biem te gjithë dakord. Por është ne dorën tone te ngrihemi dhe te marrim fatet e vendit për Shqipërinë qe duam te jetojmë e duam ta trashëgojmë”, shkruan mes te tjerash Kërpaci.

Postimi i plotë:

E kam denoncuar disa here fenomenin tragjik te shitjes se drogave ne gjimnaze.

Nuk e kam sajuar,por e kam degjuar nga shume te rinj te cilet jane shume te shqetesuar me ate qe po ndodh ne jeten e tyre.

Mungesa e shtetit dhe drejtimi i qeverise duke mbeshtetur modelet e krimit e te droges,e ka vendosur 100% te gjithe qeverine ne sherbim te tyre.

Duhet reagim urgjent dhe i menjehershem!

Duhet te rikthejme mbeshtetjen ndaj vleres dhe jo te vazhdoj ky model qe mbeshtet vetem antivlerat dhe con rinine Shqiptare ne drejtim te paditur.

Boll me, se po na ikin te rinjte e po shkaterrohet familja e vlerat e saj sepse shteti ka vdekur.

Kjo qeveri ka mbaruar, dhe per kete biem te gjithe dakort.Por eshte ne doren tone te ngrihemi dhe te marrim fatet e vendit per Shqiperine qe duam te jetojme e duam ta trashegojme.


TË NGJASHME