Kronikë Lajme

Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane

Karabinierët në Torino kanë shkatërruar një bandë shqiptaro-italiane që merrej me vjedhje banesash në territorin italian.

Policia italiane ka kryer arrestimin e një duzine njerëzish të dyshuar për vjedhje. Banda ishte e armatosur me thika dhe shkopinj. Anëtarët e bandës dyshohen për së paku 17 episode të grabitjeve, shkruajnë mediat italiane.

Vjedhjet dyshohet se janë kryer në provincat e Torinos, Biella, Novara dhe Perugia. Banditët dyshohet se kanë kryer disa krime si vjedhja e banesave, marrja apo mbajtja e armëve pa leje etj.

foto galeri

Related posts

Tritol një parukerie në Nikël, policia jep detajet

Klaudia gotanews

Grabitja në aeroport, shoqërohen në polici 40 persona

Xhensila Gotanews

Rama prezanton shërbimin më të ri online për bizneset

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!