Lajme Lajmi i Fundit Sociale

Shkon në 6 numri i të arrestuarve te Unaza e Re

Ka shkuar në 6 numri i personave të arrestuar nga Policia e Tiranës, që akuzohen se bllokojnë rrugën në zonën e Unazës së Re.

Dy ditë më parë u arrestuan dhe tre persona të tjerë për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, arrestuan në flagrancë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, shtetasit:
E. F., 27 vjeç; R. D., 54 vjeç dhe T. Gj., 56 vjeç (të tre banues në rrugën “Teodor Keko” në Zonën e Unazës së Re).

Këta shtetas në rrugën “Teodor Keko” në zonën e Unazës së Re, kanë organizuar e zhvilluar një tubim të paligjshëm dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit rrugor në të dyja drejtimet e rrugës “Tedor Keko”.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë, pjesëmarrës në bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re.

Me ndryshimet e reja në Kodin Penal, bllokimi i qarkullimit rrugor duke cenuar të drejtat dhe liritë themelore për lëvizjen e lirë të shtetasve dhe të mjeteve të transportit, do të përballet me pasojat e shkeljes së ligjit.

Related posts

“Nxehet” edhe Alaska, regjistrohen temperatura ekstreme

Mila

Parashikimi i motit, e premte 24 Maj 2019

Xhensila Gotanews

U largua nga ‘BE Coffe’ për Bashkinë e Kolonjës, Arditi ka një këshillë për Erion Isain

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!