HomeLajmi i Fundit

Shkon në 61 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se numri i të prekurve me koronavirus ka arritur në 61 raste total, pra janë regjistruar 26 raste të reja.

Instituti ka njoftuar se 14 raste janë Komuna e Malishevës, 11 raste nga Gjilani dhe 1 rast nga Gjakova.