Kronikë Lajme

Shpërthimi i pikës së gazit, policia arreston pronarin

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier kanë arrestuar shtetasin Sokol Meçe, 62 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në pikën e furnizimit me gaz të automjeteve në fshatin Portëz, në pronësi të këtij shtetasi, ka rënë zjarr dhe si pasojë ka pasur shpërthim, ku janë dëmtuar banesa e godina përreth.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së parë Fier, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelje e rregullave mbi lëndët plasëse djegëse dhe radiokative” dhe “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” e mbetur në tentativë.

Related posts

Librat falas/ Ish-deputetja: Show propagande

Klaudia gotanews

SHBA/ Shembet vinçi në kampusin e Google, 4 viktima

Anxhela news

Ramush Haradinaj sot nominohet për kryeministër

Mila
Na Kontaktoni!