Lajme Lifestyle Shëndeti

Shpëto nga puçrat përgjithmonë, fal këtij përbërësi

Për të shpëtuar nga puçrrat kemi provuar me qindra metoda që nga maskat e thjeshta të shtëpisë e deri tek trajtimet e shtrenjta në estetikë. Në fund të ditës, jemi kthyer sërish tek produktet natyrale, tek ato që janë “ilaçe” të vërteta për organizmin dhe lëkurën tonë.

E dini që duke përdorur hudhrën mund të shpëtoni prej puçrrave?

Hudhra zhduk puçrrat dhe e bën këtë gjë për një periudhë kohore të shkurtër, mundësisht brenda natës. Ajo që duhet të bëni është ta çani hudhrën në mënyrë që të nxirrni prej saj lëngun. Fërkojeni mbi çdo puçërr në fytyrë dhe nëse ajo nuk zhduket menjëherë, do zhduket gjatë natës. Në rastet kur puçrra është e madhe, lëreni aty gjatë kohës që jeni duke fjetur.

Kjo nuk është hera e parë që hudhra përdoret për këto qëllime. Pasi elementët e saj antibakterialë e bëjnë një shërues natyral fantastik. Dhe mesa duket, sipas zbulimeve të fundit, ajo mund të bëjë mrekullira dhe në pastrimin e lëkurës.

Related posts

Shenjat që tregojnë se një mashkull po flirton me ty

Mila

Seriali më i ri me protagonist aktorin shqiptar do t’ju mbajë ‘mbërthyer’ para ekranit

emanuela

Dhunuan me shkop bejsbolli një person, arrestohen babë e bir

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!